Czym jest detoks i jak przebiega jego realizacja?

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że nawet sporadyczne zażywanie narkotyków, branie leków czy spożywanie alkoholu może negatywnie wpłynąć na organizm. Skutki i czas ich wystąpienia jest oczywiście różny, w dużej mierze zależy od indywidualnych cech każdego organizmu. Pierwszym krokiem ku normalności jest więc wizyta w specjalnej placówce oraz poddanie się procesowi detoksykacji.

Odtrucie alkoholowe w domu, w miejscowości Warszawa w naszej placówce to decyzja, która może mieć pozytywny wpływ na dalsze życie pacjenta. Również przerwanie ciągu alkoholowego, narkotykowego czy lekowego w znaczący sposób poprawi nasze samopoczucie umożliwi pełną regenerację. Wielu osobom detoks kojarzy się bardzo negatywnie. Przeświadczeni o tym, że zostaniemy zamknięci w jednym pokoju bez możliwości wyjścia na świat oraz kontaktu z bliskimi sprawia, że boimy się podjąć taką decyzję. Myślenie o detoksie w takich kategoriach jest oczywiście błędem i stereotypem wykreowanym przez telewizję oraz internet.

Czym jest detoks?

Detoks to proces, dzięki któremu możemy wrócić do pełni sił, zarówno tych psychicznych, jak i fizycznych. To zespół działań wykonywanych pod nadzorem specjalistów prowadzący do:

– przerwania ciągu alkoholowego, ciągu narkotykowego bądź lekowego,
– usunięcia z organizmu szkodliwych substancji,
– zaprzestania szkodliwego wpływu substancji na organizm,
– uzupełnieniu płynów, witamin,
– przywrócenia równowagi wodnej i elektrolitowej w organizmie,
– odbudowy kondycji fizycznej oraz mentalnej,
– umożliwienia podjęcia terapii,
– umożliwienia powrotu do normalnego życia.

Detoks to działania ratujące zdrowie i życie – w takich kategoriach należy o nich myśleć.

Jak wygląda detoks?

Skuteczny detoks zawsze jest przeprowadzony pod okiem specjalistów, którzy biorą pod uwagę nie tylko ogólnie przyjęte normy, ale również indywidualne właściwości organizmu człowieka. Indywidualizm ma tu szczególne znaczenie, gdyż każdy jest inny i może wymagać innego sposobu  przerwania ciągu alkoholowego bądź innego.

Odtrucie alkoholowe, odtruwanie narkotykowe lub  detoks polekowy to stała opieka:

– lekarza,
– psychologa,
– terapeuty,
– trenera,
– pielęgniarki.

Czas trwania oraz metody, którymi posługują się specjaliści są dopasowane do tego, w jakim stopniu zatrucia znajduje się pacjent. Nie stawiamy na czas, stawiamy na efekt – dzięki temu nieprzyjemności związane z detoksem są ograniczone do minimum.

W naszej placówce pacjent może normalnie funkcjonować, korzystać z wszystkiego, co znajduje się na wyposażeniu. Nie zabraniamy przeglądania interentu, oglądania telewizji, słuchania radia, aktywności fizycznej czy kontaktu z bliskimi. Naszym celem jest przywrócenie pierwotnej równowagi w organizmie, doprowadzenie do prawidłowego funkcjonowania wszystkich narządów oraz układów, a także ustabilizowaniu zdrowia psychicznego. Efekty osiągamy metodą współpracy z pacjentem oraz między specjalistami.

Kto może się zgłosić?

Zatrucie organizmu alkoholem, lekami czy narkotykami to poważna sprawa i nigdy nie wolno zwlekać z podjęciem działania, które umożliwi organizmowi normalne funkcjonowanie. Jeżeli uległeś ciężkiemu zatruciu, a nie masz fizycznej możliwości kontakt z placówką – może się z nami skontaktować Twoja Rodzina. Detoks jest również przeznaczony dla osób, które chcą po prostu pozbyć się szkodliwych substancji i lepiej się czuć. Niezależnie od stopnia zatrucia udzielamy kompleksowej pomocy.

Warto pamiętać – przerwanie ciągu alkoholowego, polekowego czy narkotykowego może uratować Twoje życie!