Detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy Warszawa – z nami najskuteczniej

Problemy alkoholowe ma coraz więcej Polaków, również tych młodych. Stres, pogoń za pieniędzmi, chęć oderwania się od szarości życia codziennego sprzyjają spożywaniu alkoholu. Początkowe picie jednego piwa lub drinka może przerodzić się w poważniejszy problem i w krótkim czasie doprowadzić do takiego zjawiska, jak ciąg alkoholowy. Wtedy konieczna staje się kuracja antyalkoholowa.

Czym tak naprawdę jest zatrucie alkoholem?

Zatrucie alkoholem jest efektem ciężkiego upojenia. Zbyt duża dawka alkoholu może doprowadzić nie tylko do chwilowych kłopotów z koordynacją ruchową lub pamięcią, ale również powodować poważne perturbacje zdrowotne. Do najpoważniejszych skutków zatrucia alkoholem można zaliczyć przede wszystkim:

– obniżenie ciśnienia tętniczego,
– zaburzenia oddychania,
– dreszcze,
– wymioty,
– nadmierną potliwość,
– znaczące obniżenie temperatury ciała,
– utratę przytomności.

Warto sobie uświadomić, że zatrucie alkoholem nie jest błahym problemem i może doprowadzić do bardzo poważnych zmian organizmie, które z kolei przełożą się na nasze późniejsze funkcjonowanie. Szybkie podjęcie działania, zgłoszenie się na detox alkoholowy może uratować nie tylko zdrowie, ale również życie.

Co to jest detoks alkoholowy?

Nasza placówka specjalizuje się w detoksykacji oraz szerokim leczeniu alkoholizmu. Detoks alkoholowy to nic innego jak oczyszczenie organizmu z alkoholu oraz jego pochodnych. Jego celem jest szeroko rozumiana poprawa zdrowia pacjenta: zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Przywrócenie normalnego funkcjonowania organizmu jest więc pierwszym, ale jakże ważnym krokiem do podjęcia skutecznej terapii.

Detox alkoholowy – pierwszy krok do trzeźwości

Należy sobie uświadomić, że kuracja antyalkoholowa nie jest ani łatwa, ani przyjemna dla pacjenta. Naszym zadaniem jest minimalizacja tego, co nieprzyjemne oraz szybkie i skuteczne doprowadzenie do przywrócenia prawidłowych funkcji organizmu. Detoks fizyczny polega między innymi na uzupełnieniu równowagi elektrolitowej i witaminowej, uzupełnieniu mikroelementów. Druga strona detoksu to podanie odpowiednich środków farmakologicznych oraz pomoc psychologiczna.

Kuracja antyalkoholowa w naszym ośrodku

Nie ma uniwersalnej metody przeprowadzania detoksu alkoholowego. Należy pamiętać, że każdy organizm jest inny i potrzebuje indywidualnego podejścia. Tak też postępujemy. Osoba, która do nas trafia od pierwszej chwili jest pod okiem specjalistów, których zadaniem jest udzielenie pomocy w każdy możliwy sposób. Gwarantujemy zachowanie najwyższych standardów oraz poufność.

Pamiętaj! Przerwanie ciągu alkoholowego oraz zgłoszenie się na detox alkoholowy to pierwszy i najważniejszy krok uczyniony po to, aby normalnie żyć. Dzięki nam:

– wrócisz do pełni sił,
– pozbędziesz się swojego problemu,
– staniesz się lepszym człowiekiem,
– będziesz trzeźwy,
– Twój organizm się zregeneruje,
– Twoja psychika będzie silniejsza,
– będziesz mógł odbudować swój wizerunek.

Nie czekaj! Twoje życie i zdrowie to najwyższa wartość.