Detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy pod Warszawą – z nami najskuteczniej

Leczenie antyalkoholowe wybiera coraz więcej Polaków, również tych młodych, którzy zmagają się z problemami z tym uzależnieniem. Stres, pogoń za pieniędzmi, chęć oderwania się od szarości życia codziennego sprzyjają spożywaniu alkoholu. Początkowe picie jednego piwa lub drinka może przerodzić się w poważniejszą sytuację i w krótkim czasie doprowadzić do takiego zjawiska, jak tzw. ciąg. Wtedy konieczne staje się podjęcie kuracji antyalkoholowej.

Czym tak naprawdę jest zatrucie alkoholem? Eksperci w terapii uzależnień spod Warszawy wyjaśniają

Zatrucie alkoholem jest efektem ciężkiego upojenia. Zbyt duża dawka alkoholu może doprowadzić nie tylko do chwilowych kłopotów z koordynacją ruchową lub pamięcią, ale również powodować poważne perturbacje zdrowotne. Do najpoważniejszych skutków zatrucia można zaliczyć przede wszystkim:

 • obniżenie ciśnienia tętniczego,
 • zaburzenia oddychania,
 • dreszcze,
 • wymioty,
 • nadmierną potliwość,
 • znaczące obniżenie temperatury ciała,
 • utratę przytomności.

Warto sobie uświadomić, że nie jest to błahy problem i może doprowadzić do bardzo poważnych zmian organizmie, które z kolei przełożą się na nasze późniejsze funkcjonowanie, a także konieczność odtrucia alkoholowego. Szybkie podjęcie działania, zgłoszenie się do naszej kliniki uzależnień nieopodal Warszawy może uratować nie tylko zdrowie, ale również życie.

Co to jest detoks alkoholowy?

Nasza placówka lecznicza dla alkoholików zlokalizowana pod Warszawą w Bielawie specjalizuje się w detoksykacji, a także szerokim leczeniu uzależnień. Detoks alkoholowy to nic innego jak oczyszczenie organizmu z alkoholu oraz jego pochodnych. Jego celem jest poprawa zdrowia Pacjenta: zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Przywrócenie normalnego funkcjonowania organizmu to pierwszy, ale jakże ważny krok do podjęcia skutecznej terapii dla alkoholików.

Detoks alkoholowy – pierwszy krok do trzeźwości

Należy sobie uświadomić, że kuracja dla alkoholików nie jest ani łatwa, ani przyjemna. Naszym zadaniem jest minimalizacja tego, co najgorsze do zniesienia oraz szybkie i skuteczne doprowadzenie do przywrócenia prawidłowych funkcji organizmu. Detoks fizyczny polega między innymi na uzupełnieniu równowagi elektrolitowej i witaminowej, uzupełnieniu mikroelementów. Druga strona detoksu to leczenie farmakologiczne alkoholizmu – podanie odpowiednich środków farmakologicznych czy pomoc psychologiczna.

Odtruwanie alkoholowe – klinika DETOKS INIZIO

Nie ma uniwersalnej metody przeprowadzania detoksu alkoholowego. Należy pamiętać, że każdy organizm jest inny i potrzebuje indywidualnego podejścia. Tak też postępujemy. Osoba, która do nas trafia od pierwszej chwili, jest pod okiem specjalistów, których zadaniem jest udzielenie pomocy w każdy możliwy sposób. Gwarantujemy zachowanie najwyższych standardów oraz poufność.

Pamiętaj! Przerwanie ciągu alkoholowego poprzez zgłoszenie się na detoks alkoholowy to pierwszy i najważniejszy krok uczyniony po to, aby normalnie żyć. Dzięki nam:

 • wrócisz do pełni sił,
 • pozbędziesz się swojego problemu,
 • staniesz się lepszym człowiekiem,
 • będziesz trzeźwy,
 • Twój organizm się zregeneruje, a psychika będzie silniejsza,
 • odbudujesz swój wizerunek.

Nie czekaj! Twoje życie i zdrowie to najwyższa wartość.