Detoks polekowy

Detoks polekowy Warszawa – Twój pierwszy krok do normalności

Lekarstwo bardzo często może stać się trucizną. Przedawkowanie leków może w krótkim czasie doprowadzić do znacznego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Skutek zatrucia lekami to między innymi zatrzymanie akcji serca, śpiączka czy uszkodzenie narządów wewnętrznych. Osoby ulegające zatruciu lekami często biorą leki przeciwbólowe, nasenne – dodatkowo łącząc je z innymi substancjami. Takie zestawienie może wywołać natychmiastowe skutki. Detoks polekowy jest wtedy jedynym sposobem na zachowanie zdrowia i uratowanie życia.

Czym tak naprawdę jest zatrucie lekami?

Zatrucie lekami występuje zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Często to, co ma leczyć staje się śmiertelną trucizną. Podczas zatrucia dochodzi praktycznie do natychmiastowego wpływu farmaceutyków na poszczególne narządy i układy w organizmie. Zaburzone zostaje prawidłowe funkcjonowanie organizmu. To bardzo niebezpieczne zjawisko może w krótkim czasie pozbawić życia. Szczególnie niebezpieczne jest dla osób młodych oraz w podeszłym wieku, a także cierpiących na zaburzenia psychiczne lub przewlekłe choroby. Do najczęstszych objawów zatrucia lekami można zaliczyć:

– bardzo złe samopoczucie,
– utratę przytomności,
– biegunkę, wymioty, silne bóle brzucha,
– bóle w klatce piersiowej,
– brak koordynacji ruchowej,
– majaczenie,
– zobojętnienie,
– nadmierną senność,
– brak kontroli nad potrzebami fizjologicznymi,
– nieregularne ciśnienie.

Należy pamiętać, że zaburzenia układu pokarmowego to najłagodniejsza forma zatrucia lekami. Ratunkiem jest natychmiastowe udanie się do specjalisty oraz wykonanie detoksu polekowego.

Co to jest detoks polekowy?

Detoks polekowy jest zespołem działań mającym na celu szybkie oraz skuteczne usunięcie szkodliwych substancji z organizmu pacjenta oraz zapobiegnięcie nieprawidłowemu funkcjonowaniu narządów oraz układów – głównie pokarmowego. Środki detoksykacji są zawsze ustalane indywidualnie na podstawie wywiadu lekarskiego oraz diagnozy. Trzeba brać pod uwagę indywidualność każdego organizmu oraz stan, w jakim znajduje się pacjent.

Detox polekowy – szansa na szybki powrót do zdrowia

Proponujemy nowoczesne metody detoksykacji. To dzięki nim pacjent ma możliwość szybkiego powrotu do zdrowia. Zapewniamy opiekę lekarza, pielęgniarki oraz psychologa. Odstawienie leków odbywa się w sposób jak najmniej szkodliwy. Staramy się również minimalizować skutki zespołu abstynencyjnego – zawsze kierując się zdrowiem pacjenta oraz jego stanem zdrowia. Dzięki nam można poprawić swój stan psychiczny oraz skutecznie zregenerować organizm.

Kuracja antynarkotykowa w naszym ośrodku

Zgłaszając się do naszego ośrodka zostajesz objęty kompleksową, profesjonalną opieką. Przez całą dobę dba o Ciebie zespół specjalistów mających wiedzę z zakresu leczenia zatruć lekami oraz wieloletnią praktykę. Dzięki detoksowi polekowemu możesz:

– w krótkim czasie wrócić do pełni sił,
– odzyskać formę psychiczną i fizyczną,
– postawić pierwszy krok ku normalnemu życiu,
– stać się lepszym człowiekiem,
– zacząć skutecznie walczyć ze swoimi problemami.

Nie czekaj! Twoje zdrowie jest przecież najważniejsze!