Kuracja antyalkoholowa – jak działa

W dzisiejszych czasach wielu ludzi ma problemy alkoholowe. Stres życia codziennego, choroby, cierpienie bliskiego, czy kłopoty w pracy mogą bardzo szkodzić zdrowiu, a nawet życiu.

Stres powoduje również, że osoba, która go odczuwa, chce jak najszybciej o tym zapomnieć. Do takich sposobów należy spożywanie alkoholu, czy narkotyków. Osoba, która po nie sięga, tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji, jakie mogą się przytrafić. Kuracja antyalkoholowa w większości przypadków niesie za sobą fenomenalne rezultaty. Psychoterapeuci walczą o to, aby klient poczuł się bardziej pewny siebie. Terapia zazwyczaj zaczyna się od rozmowy, która ma na celu zasugerowanie problemu psychoterapeucie. Zazwyczaj problem leży bardzo głęboko i na początku nie jest on widoczny w psychoterapii. Następnie, kiedy psychoterapeuta uderzy w sedno sprawy, osoba uzależniona przeżywa proces oczyszczenie. Oczyszczenie to jest nie tylko od alkoholu, ale również od problemów, z jakimi boryka się człowiek. Każdy ma poważne problemy, jednak warto sobie z nimi radzić. Istnieje kuracja antyalkoholowa, która potrafi przynieść niesamowite rezultaty. Oto jej punkty:

  • 1. W pierwszym punkcie alkoholik musi uświadomić sobie, że stracił panowanie nad ilością spożywanej substancji i musi sobie z tym poradzić.
  • 2. Krok drugi polega na tym, żeby alkoholik uświadomił sobie, że istnieje siła, która pozwoli mu wygrać z nałogiem.
  • 3. Powierzenie sprawy Bogu lub jeżeli osoba jest niewierząca, wyższej sile, która będzie sprawować opiekę nad alkoholikiem.
  • 4. Zrobienie solidnego rachunku sumienia, przeanalizowanie wszystkich rzeczy, jakie miały ostatnio miejsce.
  • 5. Wyznanie samemu sobie i innym ludziom swoich przewinień.
  • 6. Wzbudzenie w sobie siły do walki z nałogiem.
  • 7. Zrobienie dokładnej listy osób, które skrzywdziliśmy lub które zostały skrzywdzone przez nas nieświadomie. Tym ludziom należy się zadośćuczynienie.
  • 8. Zadośćuczynienie osobom, które doznały krzywdy przez uzależnienie alkoholika.
  • 9. Stałe kontynuowanie rachunku sumienia i dokładanie do listy rzeczy, o których zapomnieliśmy.
  • 10. Medytacja, modlitwa. Wiara w przypadku uzależnienia jest bardzo ważna. Osoby samotne poprzez wiarę czują, że mają oparcie i nie są sami, a siła wyższa na pewno pomoże im w walce.

11. Niesienie pomocy innym ludziom.

Alkoholikiem jest się do końca życia. Niestety w kraju wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z problemu, ponieważ uważają, że małe ilości nie są wskaźnikiem uzależnienia. To błędne przekonanie, które nie wnosi niczego dobrego.