TERAPIA

ZADZWOŃ 693 859 949/ 794 037 361

POMOŻEMY

Profesjonalna terapia uzależnień w klinice pod Warszawą

Stacjonarna terapia jest jedną z najskuteczniejszych form walki z uzależnieniami. Podstawą działania ośrodka terapeutycznego dla alkoholików, lekomanów i narkomanów Inizio jest wiara w każdego człowieka doświadczonego nałogiem. W naszej placówce Pacjent jest najważniejszą osobą. Podczas terapii uzależnień zapewniamy pełną anonimowość.

Jak wygląda rehabilitacja uzależnień?

Oferujemy 28-dniową terapię uzależnień. Zajęcia odbywają się w grupie liczącej 4-6 osób, co pozwala wykwalifikowanej kadrze terapeutów pełnić kompleksową opiekę nad uzależnionymi. Program terapeutyczny obejmuje sesje grupowe oraz indywidualne. Do terapii włączamy również rodziny czy partnerów uzależnionych. Pacjentów, a także terapeutów kliniki uzależnień wspierają osoby, które od lat skutecznie radzą sobie z nałogiem. W naszej placówce panuje domowa, serdeczna atmosfera, poczucie bezpieczeństwa i pełne zrozumienie, co przyśpiesza proces leczenia uzależnień. Naszym celem jest dbanie nie tylko o Pacjenta, ale również jego rodzinę.

Zasady leczenia narkomanii, lekomanii i alkoholizmu

Jedynym warunkiem, który trzeba spełnić, aby rozpocząć u nas leczenie, jest chęć rozpoczęcia życia w trzeźwości. Motywacja do zaprzestania picia lub zażywania środków psychoaktywnych to podstawa uzyskania pomocy dla alkoholików, narkomanów oraz lekomanów. Po zakończeniu leczenia stacjonarnego oferujemy dalszą opiekę w formie ambulatoryjnej terapii uzależnień. Zajęcia w klinice uzależnień pod Warszawą odbywają się grupowo i indywidualnie 1-2 razy w tygodniu przez 4-6 miesięcy. Każde spotkanie trwa 3 godziny. Możliwa jest również praca z terapeutą za pośrednictwem Skype.

Terapia ambulatoryjna w ośrodku pod Warszawą

Ośrodek Inizio jest miejscem świadczącym pomoc w walce z nałogiem. Jeśli masz problem z piciem czy środkami psychoaktywnymi, oferujemy odtruwanie alkoholowe i polekowe, a następnie pełną opiekę nad uzależnionymi w klinice pod Warszawą. Wykwalifikowani i doświadczeni terapeuci indywidualnie podchodzą do każdego Pacjenta. Pracujemy w duchu dyskrecji i poszanowania zasad etycznych.

PROGRAM TERAPEUTYCZNY

W naszym ośrodku INIZIO podstawą jest wiara w każdego człowieka – szczególnie tego dotkniętego nałogiem .Najskuteczniejszą metodą leczenie uzależnień jest terapia intensywna ,skuteczna i komfortowa stosowana wg.naszego programu.

  • Diagnostyka uzależnienia rozpoznanie objawów choroby .
  • Budowa i wzmocnienie motywacji do podjęcia zmian w swoim życiu
  • Radzenia sobie z objawami uzależnienia
  • Zapobieganie nawrotom choroby
  • Praca nad uczuciami : wstydu , poczucia winy ,złości
  • Praca nad odbudowaniem i uporządkowaniem więzi rodzinnych.
  • Funkcjonowanie w świecie bez alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

Głównym celem naszego programu jest pomoc w wejściu w abstynencje i motywacja pacjenta do dalszych zmian w swoim życiu i podjęcia dalszych kroków ku zdrowieniu .

TERAPIA POGŁĘBIONA

W dalszym etapie leczenia oferujemy terapię pogłębioną podczas ,której Pacjent ma możliwość pracy nad sobą .Radzenia sobie z emocjami lub uniemożliwiają trzeźwienie .

Terapia pogłębiona odbywa się indywidualnie lub grupowo .Indywidualna to sesja 60 min.Grupowa 1,5 godz.Program jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego uczestnika terapii.W razie potrzeby też z zastosowaniem nowych technologii pracy z terapeurą (SKYPE ).