TERAPIA

ZADZWOŃ 693 859 949/ 794 037 361

POMOŻEMY

TERAPIA PODSTAWOWA

W naszej placówce oferujemy leczenie stacjonarne ,które trwa 28 -dni. W tym czasie pacjent bierze udział w intensywnym programie terapeutycznym ,który pozwala poznawać siebie i swoją chorobę oraz uwierzyć w to ,że można żyć bez alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

Uczymy ,jak radzić sobie w życiu , bez picia np. unikać sytuacji zagrażających abstynencji i odmawiać, gdy ktoś proponuje alkohol czy narkotyki .Rozładowywać napięcia emocjonalne .Podczas terapii pracujemy z Pacjentami nad budową nowego trzeźwego życia i odczuwania radości z dokonanych u siebie zmian .

Nasza placówka oferuje terapię ambulatoryjną podczas której pacjent uczestniczy w godzinnych lub 1,5 godz,sesjach indywidualnych.

Terapia 4-5 miesięcy lub dłużej jeśli terapeuta i pacjent uznają ,że jest taka potrzeba .

Prowadzimy również konsultacje dla rodzin osób uzależnionych.Nasi pacjenci mają całodobową opiekę medyczną jak również terapeutyczną .

PROGRAM TERAPEUTYCZNY

W naszym ośrodku INIZIO podstawą jest wiara w każdego człowieka – szczególnie tego dotkniętego nałogiem .Najskuteczniejszą metodą leczenie uzależnień jest terapia intensywna ,skuteczna i komfortowa stosowana wg.naszego programu.

  • Diagnostyka uzależnienia rozpoznanie objawów choroby .
  • Budowa i wzmocnienie motywacji do podjęcia zmian w swoim życiu
  • Radzenia sobie z objawami uzależnienia
  • Zapobieganie nawrotom choroby
  • Praca nad uczuciami : wstydu , poczucia winy ,złości
  • Praca nad odbudowaniem i uporządkowaniem więzi rodzinnych.
  • Funkcjonowanie w świecie bez alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

Głównym celem naszego programu jest pomoc w wejściu w abstynencje i motywacja pacjenta do dalszych zmian w swoim życiu i podjęcia dalszych kroków ku zdrowieniu .

TERAPIA POGŁĘBIONA

W dalszym etapie leczenia oferujemy terapię pogłębioną podczas ,której Pacjent ma możliwość pracy nad sobą .Radzenia sobie z emocjami lub uniemożliwiają trzeźwienie .

Terapia pogłębiona odbywa się indywidualnie lub grupowo .Indywidualna to sesja 60 min.Grupowa 1,5 godz.Program jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego uczestnika terapii.W razie potrzeby też z zastosowaniem nowych technologii pracy z terapeurą (SKYPE ).